znaaaak.jpg

Vlhký jawáč 2017 aneb vyměň kondík, cívku, pak to pojede!

DSC_0357[1].JPG
Jako každoročně, tak i letos jsme se první zářijový víkend vydali vstříc novým dobrodružstvím na 35. jawáč, v posledních létech v tradičním složení Stehla, Burís, Kozel, Milan a spřízněný jezdec Martin.
V pátek, kolem třetí, jsme za vytrvalého deště vyrazili z Kosovky, a se soumrakem jsme za stejně vytrvalého deště dorazili do Jizbice. Cestou jsem přemýšlel, jak bych také přispěl do projektu „udržitelnost vody v krajině“, na nic jsem však nepřišel, valilo se to na nás ze všech stran.
Nezkrotné proudy vody na silnici byly také důvodem našeho zdržení. Náš náklaďák – rikša si v hlubokých blanických lesích postavila hlavu, asi jí ta vlhkost vlezla až do morku… klikovky. Jelikož jsme z posledních let od našich strojů zvyklí téměř MAXIMÁLNÍ spolehlivosti, vezli jsme si jen MINIMÁLNÍ množství vercajku a žádné náhradní díly. Po malé rošádě cívek a kondíků mezi rikšou a mým fichtlem jsme, vysíleni neustálým roztlačováním, neustálým deštěm, usoudili, že rikša po ose nedojede. Vzniklou situaci jsme vyřešili přivoláním auta s vozíkem. Inu vozík to byl prostorný, vrátili jsme ho snad v lepším stavu než přijel, sajtničky, jako když střelí.
Dále se již vše vyvíjelo v tradičním duchu, vlhkost jsme ze sebe do časných ranních hodin vyháněli alkoholem, nepadali jsme jen my, ale i motorky, prostě jawáč. Ze sobotního programu bych vyzdvihnul vystoupení Kozla, který kvůli každoročním neustálým ztrátám klíčků musí každoročně vystupovat na podiu. A přestože má laťku nastavenou hódně vysoko, opět ji svým kumštem dokázal překonat, za což mu byl nabídnut post, pro šlechtice nebývalé pocty. Tuto nabídku však musí ještě probrat na nejbližší akci s ostatními členy klubu. Nedělní cesta domů již proběhla poklidněji, třebaže rikša si sála benzín z petky přichycené gumicukem ke korbě. A přesně kvůli všem těmto „abnormalitám“ se již teď hrdě těšíme na další ročník.
novic Milan
18.09.2017 20:42:51
kosohorskaslechta
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one