znaaaak.jpg

Zahajovačka 2018 v rekordním počtu

zahaj.jpg
Už loni jsme si plácali po ramenou, že se nás sjelo tolik (asi 63 strojů), ale to nikdo netušil, co se stane letos. Letošní zahajovačka se povedla nejen co do počtu, ale má i spoustu minipříběhů, které naštěstí dopadly vždy dobře.
Když jsme dorazili se Zemanem na náměstí bylo zhruba 12.40 a naše sajdy byly prvními mašinami na místě. Počasí už od rána slibovalo, že sami dlouho nezůstaneme. Brzy to začalo bublat ze všech směrů a prostor před zámkem za chvíli nestačil. V jednu hodinu už jsme věděli, že sto účastnických samolepek, které Germoš vyrobil s tím, že mu jich minimálně třetina zase zbude, nebude stačit. Takto se tedy omlouváme, na koho se nedostalo.
Ve čtvrt na dvě jsme odstartovali na doposud nejdelší trasu v historii šlechtický zahajovaček - 100 km. Mám pocit, že když jsem přijížděl na železniční přejezd v Sedlčanech, tak ocas motocyklového hada 105 motorek a pár čtyřkolek byl ještě v Kosovce.
Trasa vedla přes Cholín, Dražetice, Kozí Hory do Knína, ale už ve stoupání z cholínského mostu skončila jedna 350 i s posádkou ležmo na asfaltu. Kouslá přední brzda zavinila naštěstí jen pár odřenin. Zadní část nehodou roztrženého konvoje však odbočila na Knín o něco dříve, a tak jsme se na zastávku do motorestu v Buši sjížděli z různých směrů v několika ztracených partách. Pro příště tedy máme v organizaci co vylepšovat, ale alespoň bylo o čem povídat a hlavně, že jsme se našli.
Další zážitek na sebe nenechal dlouho čekat. Po občerstvení jsme vyrazili na zbývajících 40 km přes Čím, Živohošťský most a Neveklov.
Před Čímí vidím z pozice prvního jezdkyni na koni, která uhýbá ze silnice do pole, ale vzápětí otáčí koně a sleduje nás. A to neměla dělat! Další za mnou už viděli pouze splašeného koně pádícího přes silnici mezi motorkami a paní letící ze sedla na asfalt. Naštěstí také jen pár odřenin, ale koně možná hledá dodnes.
Kromě oněch dvou nečekaných nehod, pár jedinců muselo cestou opravovat, ale domů se snad dostali všichni v pořádku.
Díky všem, kteří s námi letos vyrazili a ještě jednou VÁM všem tleskám za tak perfektní účast! Za Šlechtu přeji dobrou sezónu a bez nových křížků u silnic!
Fotky od Terky ve fotogalérce na Rajčeti...
29.04.2018 18:30:51
kosohorskaslechta
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one