znaaaak.jpg

- garáž -

starý svět.jpg
V sobotu 18. listopadu "uzavřeli" dva Šlechticové, jeden spřátelený jezdec, dvě šlechtičny a dvě šlechtičátka sezónu 2017. Do restauračky Starý svět až v daleké Americe se dostali ve smíšeném konvoji jedné třiapůle, síma, japonce a osobáku. Zblajzli něco masa divoké zvěře a vše zakončili návštěvou u Markraběte a odpoledním čajem a buchtou od jeho polovice Pavly.
Proč chyběli ostatní Šlechtici? Bohužel byli zasaženi smrtelnými mužskými chorobami - lenorou, opicí a rýmičkou.
klika.jpg
Klika z motoru pionýra už si žádala repasi, a když už jsem jel do Votic pro nějaké díly, vzal jsem kliku s sebou, že se optám, jak se věci mají. Nová taiwan klika 1400 Kč nebo za 900 Kč ojnice i s přelisováním. Zvolil jsem tedy levnější variantu, i když jsem to neměl v plánu a klika byla nemytá, černá jak bota. Pan Bartůněk mě předem upozornil, že má mnoho práce a nebude to hned, to mi nevadilo. Když jsem si pro kliku jel, zeptal jsem se nenápadně, jak se kliku podařilo vycentrovat. Párkrát jsem to zkoušel sám a výsledek i přes veškerou snahu nebyl valný. Pan Bartůněk mě ubezpečil, že si s klikou vyhrál a že běží ve stovce a to jí ještě vypucoval, že se bliští jak psí kulky. Moje vrozená nedůvěřivost mi našeptávala, že to snad ani není možný a tak jsem kliku ostatně jako to dělám vždy před montáží hodil do stojánku a změřil. A vskutku bylo to tak, maximální odchylka 0,01 přičemž fabrika povoluje 0,02 a běžná praxe jest i 0,16. Takže klobouk dolů. Pan Bartůněk odvedl perfektní práci. AMK
DSC_0360[1].JPG
Velmi si ceníme, že součástí letošního jawáče byla v souvislosti se vzrůstající hrozbou jaderného útoku ze strany Koree názorná ukázka toho, jak se správně krýt při atomovém výbuchu, aby člověk neutrpěl vážnější zranění. Díky Jawaklube.
DSC_0357[1].JPG
Jako každoročně, tak i letos jsme se první zářijový víkend vydali vstříc novým dobrodružstvím na 35. jawáč, v posledních létech v tradičním složení Stehla, Burís, Kozel, Milan a spřízněný jezdec Martin.
V pátek, kolem třetí, jsme za vytrvalého deště vyrazili z Kosovky, a se soumrakem jsme za stejně vytrvalého deště dorazili do Jizbice. Cestou jsem přemýšlel, jak bych také přispěl do projektu „udržitelnost vody v krajině“, na nic jsem však nepřišel, valilo se to na nás ze všech stran.
Nezkrotné proudy vody na silnici byly také důvodem našeho zdržení. Náš náklaďák – rikša si v hlubokých blanických lesích postavila hlavu, asi jí ta vlhkost vlezla až do morku… klikovky. Jelikož jsme z posledních let od našich strojů zvyklí téměř MAXIMÁLNÍ spolehlivosti, vezli jsme si jen MINIMÁLNÍ množství vercajku a žádné náhradní díly. Po malé rošádě cívek a kondíků mezi rikšou a mým fichtlem jsme, vysíleni neustálým roztlačováním, neustálým deštěm, usoudili, že rikša po ose nedojede. Vzniklou situaci jsme vyřešili přivoláním auta s vozíkem. Inu vozík to byl prostorný, vrátili jsme ho snad v lepším stavu než přijel, sajtničky, jako když střelí.
Dále se již vše vyvíjelo v tradičním duchu, vlhkost jsme ze sebe do časných ranních hodin vyháněli alkoholem, nepadali jsme jen my, ale i motorky, prostě jawáč. Ze sobotního programu bych vyzdvihnul vystoupení Kozla, který kvůli každoročním neustálým ztrátám klíčků musí každoročně vystupovat na podiu. A přestože má laťku nastavenou hódně vysoko, opět ji svým kumštem dokázal překonat, za což mu byl nabídnut post, pro šlechtice nebývalé pocty. Tuto nabídku však musí ještě probrat na nejbližší akci s ostatními členy klubu. Nedělní cesta domů již proběhla poklidněji, třebaže rikša si sála benzín z petky přichycené gumicukem ke korbě. A přesně kvůli všem těmto „abnormalitám“ se již teď hrdě těšíme na další ročník.
novic Milan
IMG_20170723_001302.jpg
Tak jsme přijali nového člena. Tentokrát pod šlechtické žezlo poklekl, ponížil se a ostatní Šlechtice nasytil a napojil novic Milan. V Bačkorské rezidenci pod dohledem jeho babči, která musela prý přežít nejhlučnější noc za posledních 25 let, jsme ochutnali guláš ze Skippyho, nějakou tu pálenku a podle následného sestavování průběhu večera (každý si totiž pamatuje jen něco) užili i docela nefalšované vesnické zábavy. Jelikož Milan splňuje všechny podmínky (láska k alkoholu, motocyklům, vlastnění jawy...,) je od nynějška právoplatným Šlechticem a my mu přejeme spoustu kilometrů na šlechtické jednostopé stezce.
luznice_spol.jpg
Letos jsme opět vyrazili na osvědčený výlet na sraz kamionů. Složení Škrpál team + KŠ. Celkem kusů 13. Odpad 1x přetuněný stadion. Velmi povedený weekend.
IMG_7118.JPG
Zdravím vás z K...y vy k...y :D :D :D

MC Tloskov
dražice_2017.jpg
V sobotu 10.6. jsme vyrazili v počtu 11ti členné hlídky na sraz československých strojů do Dražic. Složení Kosohorská šlechta vs. Škrpál team v převaze. Dorazili jsme bez poruchy. Účast přes sto strojů. Cestou zpátky jsme se stavili na srazu Uhřic. To jsou děvčata s velkým počtem uhrů na obličeji, no bylo jich tam víc než dost.
bb.JPG
Novou sezónu jsem díky spoustě dalších lidí zahájili ve velkém stylu. Do Kosovky na náměstí se sjelo 74 strojů a na obrátce v Týnci nad Sázavou nás bylo 69. Viděli jsme mezi námi nové tváře a to i z řad žen za řidítky. Počasí nám přálo - ani zima na podvlíkačky, ani parno při zastávce. Všichni jeli spořádaně, silnice téměř prázdné. Díky všem, kteří přijeli a prodloužili motokolonu, která najela skoro 90 km.
index.jpg
Ozvala se nám jistá,
mladá slečna, duše čistá
a poručila neostýchavě, směle
stáhněte fotku chlupatý prdele !!!

Že už má těch vulgarit vážně dost,
zřejmě zří v prdeli svou blízkou budoucnost.
Měla by se starat o průběh života svého,
vždyť s ní nemá obraz vůbec nic společného.

Sešla se schůze pléna šlechty nestranné,
verdikt zněl jasně. Obraz na netu zůstane.

AMK
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one