znaaaak.jpg

- garáž -

poslední_odpočinek.jpg
Někdy to na člověka příjde, plíživě, znenadání na Vás padne uprostřed léta jarní únava a pak si člověk hledá klidné temné místo, v chládku, kde by složil svoje kosti, kde by spočinul a chvilku se sladce prospal. A to hrobové ticho. Úžasné, dalo by se říci boží. AMK
kazatel.jpg
Jako každý rok, i letos jsme se zúčastnili alkoholového maratonu v Jizbici u Čechtic. Slabá účast z našeho gangu byla doplněna o majitele slabostrojů z prčického Škrpál teamu. Před tradičním sobotním pokouřením proběhla poněkud netradiční bohoslužba pod taktovkou ateistického kazatele (obr.1) celé kázání na http://odinoczka.rajce.idnes.cz/JAWAC_2015_XXXIII._33./#MVI_0172.jpg= Na obrázku č.2 je vidět neopatrný zahraniční návštěvník, který byl odhozen tlakovou vlnou zpětného rázu lehkého bezzákluzového kanonu při ostřelování pozic syrských migrantů bivakujících za plotem areálu. AMK
kanon.jpg
Osterreich.jpg
Tak už to přišlo, byl nejvyšší čas, aby se naše socialistické stroje podívali za hranice naší vlasti. Některé na to čekali jářku skoro 60 dlouhých let. A bylo na nich znát tu úlevu. Skoro všeci strojové se samou radostí při focení za hranicemi počurali a nechali našim sousedům na památku olejové loužičky. Cestou jsme navštívili TruckShow Lužnice, kde jsme se svezli na kamiónu, který následně vyhrál první místo jako alegorický vůz jawa. No co si budeme povídat, byla to prdel.
AMK - z jízdy s Prčickejma
Truckshow2015.jpg
P1230468.jpg
V neděli 17.5. pořádal Veterán klub Sedlčany vzpomínkovou jízdu na počest pana Blažka. Sraz ve 13.00 v Sedlčanech na Novém městě. Na Církvičce se krátce zavzpomínalo a zapálila svíčka. Poté konvoj strojů všech značek a kubatůr vyrazil směr Solopysky, Oříkov, Chlumec. Na parkovišti u skanzenu nás čekal malý testík a pokračovalo se na Pořešice. V Týnčanech jsme byli pohoštěni párkem. Trasa končila v Rovini, kde se vyhodnotil test a odtud se každý rozjel domů, jak chtěl. Účast z našich řad nevelká: Číha, Kozel, Jindra. Počasí parádní, a tak jsme nakroutili ještě pár kiláků kolem Monínce.
WP_20150126_006.jpg
Sotva jsme si zvykli, že u Pohlavů doma mají převahu muži, už je skóre srovnané a Vildovi končí rozmazlování. Mezi šlechtičátky vítáme Hedvičku! A já se ptám, kdo bude další?
PC280025.JPG
Ač je to k nevíře, Hájčis se opravdu stal otcem! Malou Dorču jsme zapili tak, že by z ní mohla vyrůst klidně basketbalistka. Vše nej do života přejou strejdové Šlechtici!
fotka u busíre.jpg
Ještě před tím než se na náměstí sjelo na 10 účastníků Štedrodenní jízdy malejch kubatůr, bylo všem jasné, že letos to bude opět bez sněhu. Ale ouha! Sotva jsme začali stoupat z Křečovic na Vlkonice, už se na silnici objevovaly první jazyky. U Vlkonic už jsme sotva jeli. Stroje se propadaly do hlubokých závějí. Jenom Žvajda nám na svém mustangovi ujížděl a občas některého z nás musel vytáhnout z té sněhové břečky. Tak dobře měl poladěný svůj motor. Sněžný pluh zapíchnutý do škarpy před cedulí Vlkonice a zasněžený až pod dveře nás usvědčil, že kalamitní stav je v těchto místech vyhlášený oprávněně. K Burísům jsme se museli doslova prokousat sněhem a to Peťan tvrdil, že poslal Aničku odhazovat sníh už ve čtyři hodiny ráno, abychom se k nim dostali. Po kávě jsme sjeli do Štětkovic, kde o kalamitě na Vlkonicku neměli ani tušení. Museli jsme Pohlavu přesvědčit pořízenou fotografií, která je i přílohou článku. Až poté nás politoval a nabídl řízky. Cestu domů jsme zvládli jen s malou opravou Germošova fichtla. Pěkný svátky šlechto!
PC140836.JPG
Přesto, že soudruzi Noskovští tvrdí, že Kosohorci vždycky všechno sežerou, tak nás opět pozvali na svůj zimní dýchánek. V Noskově za mlhou hustou tak, že by se dala krájet stojí u vypuštěného rybníku Homokládníku opravdová pařezová chaloupka nebo spíš takový doupě a u něj se každoročně v prosinci dějí věci. Vy šlechtici, kteří jste nebyli, záviďte nám zúčastněným. Větší banda kreténů se jinde nesejde! Prostě Homokláden jako řemen. Sranda, pívo, paňáky, neskutečné historky a dobrej žvanec! Nemělo to chybu. Ještě jednou dík za pozvání. Pár fotek na rajčeti.
20141109_151425.jpg
Jelikož už jsme všichni líný, zhýčkaný a těhotný, ale pořád rádi žereme, tak listopadová zakončovačka vedla do nepříliš vzdáleného Veletína. Ve vyhřáté a útulné hospůdce Za pecí jsme spořádali něco pečených kuřátek, bochníků chleba a talířů boršče. Na motorkách vyjeli - Kozel (svůj jawettys položil už v Janově),Germoš na Africe, Pohlava na Bigovi, Hájčis na Pohlavově třindě, jelikož jeho vypověděla službu, Stehla na fichtlovi a Burís také na fichtlovi, ze kterého ho na zpáteční cestě málem sundal rozlícený jezevčík, Číha na kejvě. Přidali se i nohsledi na svých střepech a polovičky v autech. Počasí nám přálo, dík patří Stehlovi za zařízení občerstvení a hostinskému za příjemnou atmosféru.
Jawettys-Motorevue.jpg
Svým způsobem by se nejspíš jednalo o jeden z posledních motocyklů, kdy Jawa ještě držela krok s japonskými značkami. Nevím tedy přesně kdy se začala vyrábět Honda monkey, ale pevně věřím, že v tomto byla Jawa ještě napřed. Jenomže od soudruhů přišlo stop, a tak se jawettys vyrobil pouze v nulté sérii několika málo kusů.
AMK
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one