znaaaak.jpg
Morava 2009 - obrázek

Morava 2009 - obrázek

Morava 2009

Na cestu vyrazili: Číha s Kačkou na 350/360 se sajdou, Hans s Luckou na 350/639, Honza Š. s Terkou na Hondě 500, Markrabě Kozel na Oiilustrovi, Martin B. na 175 a Jarda H. na 350/634.

1.den: Plánovaný výjezd 15.00. Vyjeli jsme v 16. hodin po drobné opravě spojkového lanka nejhezčího stroje.

Kačka: První den jsme ujeli přes 500 km bez technických problémů na strojích. Cestou jsme zastavili na prohlídku zříceniny Sion a nyní kempujeme v Malešově nedaleko Kutné Hory.

Hans: pro přesnost jsme ujeli něco přes 100 km, ale 500 zní líp. Cesta super, třinda běží jak švýcary, spolujezdec jako vždy v pohodě. Super!!!

Lucka: První noc snad bez zasažení blesku přečkáme v kempu v Malešově. Cena za ubytování nás tu sice málem zrujnovala, ale nakonec se to tu zdá být přijatelné. I když druhá výtka - hotovky tu mají jen smažené a minutky žádné, obsluha zapomíná a paní hlavní je prý saň. Nicméně jsme se tu usídlili a celkem spokojeně si vrníme. Kéž je naše další zastávka úspěšná alespoň jak ta dnešní.

Píťa zklamal...první večer se chýlí ke konci a my nemáme žádný pěkný foto.

Jára: Noc v kempu byla teplá, u sousedů seřezali minimálně valník dřeva a hostinskej byl na ránu - ráno jsme vypadli stejně rychle jako sme přijeli. Dojeli jsme do Kutné Hory, posnídali u Billy a vypravili se do Kostnice prohlédnout si třicet tisíc lebek se skříženými hnáty.

Honza: V noci jsme se vydali hledat rybník, poté co jsme obešli celý kemp jsme narazili jen na kopu hnoje a metr kopřiv. Nakonec stačila sprcha.

Terka: Druhý den nám počasí opravdu přeje. Při odjezdu z Kostnice začíná krápat. Za Kutnou Horou už je déšť výraznější. Zastavujeme u benzínky, někdo čepuje, Číha nestartuje ... musí ho kluci roztlačit. Pořád prší...


Martin: ...prší prší jen se leje , sedíme u stolu, pěkně napapaný a čekáme na moudřejší počasí (doufáme, že dorazí). Hodil bych záda na gauč, ale jak se tak rozhlížím žádný tu nemaj, usnu na stole...

Jára: Klucí Čihákovi si to opět vybírají. Jirka má problémy s karburátorem, kontroluje svíčky, skoro to vypadá na GO motoru, přečkáváme díky němu menší deštík na benzíně, po pár kilometrech jsou nutné další opravy = dochází k destrukci jehly v šoupátku = začíná jít do tuhého, nikdo nemá náhradní. Jeho bratr, zkušený motorkář, zjišťuje, že nemá foťák. Asi ho nechal před Kostnicí. Rozhodl se pro něj vrátit. Stále prší. Odjíždíme směr restaurace Seč, objednáváme, zvoní telefon: volá Honza. Přiznává se nám ke školácké chybě, kterou učinil:

Lucka: " Déšť neustává, všude mlha, silnice jak klouzačka. Směřujeme zpět do Kostnice pro foťák. Jedeme lesem, blíží se pravotočivá zatáčka, dost zavřená... první půlka proběhla hladce, ta druhá skřípala. V náklonu cítím škubnutí v řidítkách a pak jen jak se nám motorka smeká a ujíždí pod prdelí. Najednou kříčím Néé a oba jedem po zadku po asfaltu, motorka před námi, tak 3 metry, skřípe a drhne po boku silnici. Jiskry odlétávají od padáků. V protisměru stojí auto, vnímám jen jeho světla. Naštěstí bylo v dostatečné vzdálenosti od nás. Za chvíli jsme se my i motorka zastavili. Motorka leží, my se zvedáme. Honza ke mně běží a křičí " Není ti nic|?". Já v šoku cítím jen odřený bok, stahuju džíny a zjišťuju, že je to jen naražený, trochu spálený, ale džíny jsou bez díry. Mám rozškubnutou bundu. honza i kalhoty. Jinak jsme celý! Motorka to schytala nejvíc - ohnutá značka, obroušený padák, zlomený blatník a prasklý světlo i ohnutý zadní plasty. Jo a ještě prasklý brašny. Dalších asi 25 minut Honza zašívá drátem tu díru a pak pokračujem dál. Dojeli jsme ale jen k té benzínce, tam foťák nebyl, tak jsme naše úsilí pokračovat do Kostnice vzdali a za pár minut se vydali zpět za ostatníma, kteří nás čekali v restauraci v Seči. V teple, najedený, spokojený."

Hans: verze řidiče: Vztek + déšť, cesta na KH, pravá 90, nájezd, náklon, vysednutí, broušení kolenem.......loktem..prdelí, zády.......prodřený bundy, natržená brašna, utržená zástěrka, odřená značka..... . Další vztek + déšť...... . Zoufalství, zima, vztek...

Jára: Prší, jedem, jedem a prší, pořád prší. Všichni jsme mokrý. Mokrý až nahoru. Jsme těžký motorkáři. Nejsme z cukru. Jedeme v dešti. Myslíme na Jendovu školáckou chybu. Míjíme první kemp. Tam nás neusušej. Jedeme do dalšího. Drobné technické problémy. A jsme tu. Kemp Pilák. Je to super, příjemná paní recepční, ubytování v chatce... Je to luxus, směr hospoda...pití, jídlo, pak arménský pršut. Foto = brambora, fazóle.

Terka: Z pana fotografa (pro nás řidiče autobusu) se vyklubal jeden z arménských milionářů. Brambóry, fazóle i Kačka nás baví dlouho.

Jára: Noc ve stanu v kempu byla studená. Ani mi nevadilo, že se u sousedů připravovalo další dřevo na zimu... Všichni byli ztahaný jako koně. Ráno vykouklo sluníčko. Všem naskočily na tváře úsměvy. Rýsoval se krásný den. Vyrážíme směr Zelená Hora (památka UNESCO). Loučíme se s Píťou...bohužel jsme neulovili žádnej snímek zátiší, kde by bylo v popředí jeho pozadí. Zatlačíme slzu, jedeme směr zřícenina Zubštejn. No coment. Máme drobné technické problémy. Jehla, svíčky, filtr...voloviny, který zabily skoro celej den. JEDU! Míjíme Moravský kras, Slavkov. Pádíme k Romanovi na vinohrad. Morava = nádhera, sklípek, ochutnávka, spousta litrů výborného vína. Jedem směr vinice. Krása. Jsme obklopeni bobulema. Táborák, buřty, víno...z láhve, z keře - krásně slaďounký.

Jára: Z vinohradu směr Pavlovice, Bílovice, sklepy Čejkovice, rytířská ochutnávka, Podivín, Lednice, Pavlov, muzeum Věstonice, koupačka, Vaniš Drinky, trumpeta, večeře, bagr, buřty, noc, tma, rosa, buřty, směr Jemnice, Nová Říše, Telč, zmrzlina, směr lom Horní Cerekev, lihovar - brambory, koupačka v průzračné vodě, bramboráčky, smažák, nalezen foťák, Honza pádí směr Kladno a my Hroby... Chýnov, pohár, špíz, salát...možná i divoký prase 

 

02.03.2018 21:59:29
kosohorskaslechta
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one